Dieta i trening

Bardzo duży odsetek kobiet i mężczyzn w Polsce jest niezadowolonych ze swojej wagi, postury, sylwetki czy kondycji. Znaczna większość decyduje się w takiej sytuacji na samodzielne próby zmiany swojego stylu życia. Próbują jeść bardziej zdrowo, ograniczyć cukry, jeść więcej warzyw i pić dużo wody, która wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej. Decydują się na treningi w domu lub w domowej, samodzielnie zrobionej siłowni. Biegają i chodzą na basen. Potrzeba jednak wiele silnej woli, żeby dać sobie z tym radę. Nie wszyscy są w stanie na takie wyrzeczenia dłużej niż kilka tygodni lub do jakiejś imprezy w gronie rodziny czy znajomych, gdzie będzie wiele dobrego, ale niezdrowego jedzenia. Właśnie dla takich ludzi, istnieją dietetycy i trenerzy personalni. Mogą być często ze sobą myleni, bo chociaż posiadają podstawową wiedzę na temat pracy drugiego, trener nie jest dietetykiem, a dietetyk trenerem.
Do dietetyka warto się wybrać, gdy chce się zrzucić trochę niepotrzebnych kilogramów. Po dokładnych pomiarach parametrów naszego ciała, przeprowadza on szeroki wywiad na temat preferencji żywieniowych, daje porady i przygotowuje jadłospis na okres tygodnia, czy dwóch. Regularne wizyty pozwolą na obserwowanie swojego postępu w czasie diety oraz dadzą siłę na kontynuowanie zdrowego stylu życia.
Trener personalny przyda się w etapie, w którym oprócz diety, chcemy wprowadzić do naszego życia odrobinę ruchu i aktywności. Na każdej siłowni znajdzie się osoba, która swoją wiedzą i doświadczeniem chętnie wesprze początkujących.