Decydując się na zakup roweru warto przemyśleć sprawę. Dobry nowy rower to wydatek co najmniej tysiąca złotych. Poniżej tej kwoty raczej nie trafimy na dobry sprzęt. Najlepiej jest się poradzić specjalisty. Wystarczy wybrać dobry sklep z rowerami i serwis w Krakowie.
Profesjonalista przede wszystkim wypyta nas o nasze oczekiwania względem jednośladu. Inny sprzęt będzie potrzebny do treningach na szosach, inny do jazdy po lesie, jeszcze inny będzie służyć za wygodny środek transportu po mieście.
Oczywiście to tylko przykłady zastosowania tego pojazdu. Sprzedawca powinien wypytać nas także o dwa podstawowe parametry: wzrost oraz długość wewnętrzna nogi. Są one podstawowe dla określenia rozmiaru ramy roweru. Zarówno za mały jak i za duży rower jest po pierwsze niewygodny, po drugie zaś może być przyczyną wypadku. Dlatego warto zadbać o tę kwestię. Ponieważ geometria ram różni się pomiędzy poszczególnymi producentami, dlatego też ostateczne dopasowanie roweru należy do nas. To my, jako kupujący musimy wybrać odpowiedni model dla siebie.