PLH: Ciarko Sanok vs. GKS Tychy

Przed nami szóste i być może ostatnie spotkanie w ramach finału Polskiej Ligi Hokeja. O tytuł walczą drużyny Ciarko Sanok oraz GKS Tychy. Obecnie to gospodarze są bliżej tytułu, ponieważ przewodzą w batalii 3:2. Dzisiaj zatem mogą przypieczętować upragniony tytuł. Niemniej goście na pewno nie odpuszczą.

Wyniki, które padały dotychczas:

GKS vs. Sanok 2:0
GKS vs. Sanok 1:2 (po dogrywce)
Sanok vs. GKS 1:4
Sanok vs. GKS 7:1
GKS vs. Sanok 3:4

Zatem jak widać wyniki mocno się różnią. I jak początkowo to Tyszanie dominowali, tak ostatnie mecze to popis Sanoczan. W zespole z Tychów mówi się o skuteczności, a mianowicie jej braku. Maciej Sulka (obrońca GKS) powiedział w jednym z wywiadów: Skuteczność to nasza pięta achillesowa. Jeśli zatem dzisiaj nie poprawią tego elementu gry, to zespół Ciarko może być bezlitosny.

Ponadto, wyróżniający się hokeista Trójkolorowych, Jarosła Rzeszutko nabawił się poważnej kontuzji. Jego brak może być kluczowym dla całej rywalizacji. Wydaje się zatem, że Ciarko Sanok (@ 2.20) ma spore szanse na wywalczenie złotego medalu. Już w zeszłym sezonie powinni wywalczyć ten medal, niemniej dość nieoczekiwanie odpadli w półfinale i musieli się pożegnać z upragnionym złotem.

Sądzimy, że wszystko wskazuje na to, iż to już dzisiaj dojdzie do rozstrzygnięcia w PLH. Sanoczanie wygrywają dość spokojnie. Ponadto nie nękają ich kontuzje jak rywali. Tym samym wygrana gospodarzy to nasza propozycja na ten mecz.