Otyłość wśród dzieci

Polskie dzieci oraz młodzież tyją w zastraszająca szybkim tempie. Według badań statystycznych wynika, że należą w czołówce wśród młodych, którzy najszybciej przybierają na wadze. To z pewnością nie jest chlubą miejsce na podium w tym rankingu. Trzeba powiedzieć dość i pomóc naszym dzieciom.
Jedną z ostatnich zmian, która miała nauczyć młodych zdrowego trybu życia było zakazanie śmieciowego jedzenia w szkolnych sklepikach. Wprowadzona ustawa jest jak najbardziej dobra, jednak nie sprawdza się, gdyż dzieci wciąż jedzą słodycze, chipsy oraz jedzenie typu Fast-food.
Wiele zależy od rodziców, na których wzorują się dzieci. Jeśli dają oni nieodpowiedni przykład ich pociechy będą chciały być takie same. Dlatego warto uczyć zasad zdrowego stylu życia już od najmłodszych lat.
Podstawę stanowi racjonalne odżywanie. Nie stosujemy rygorystycznych diet, lecz po prostu zdrowo się odżywiamy, bazując na owocach, warzywach, pieczywie pełnoziarnistym, orzechach oraz wodzie. Równie ważną rolę odgrywa sport. Regularne pisanie zwolnień z lekcji WF z pewnością nie pomoże naszym dzieciom. Warto całą rodziną chodzić na spacery, a także wybierać się na wycieczki rowerowe.
Pamiętajmy, że jesteśmy idolami dla naszych dzieci, na których się wzorują. Odżywiajmy się zdrowo i uprawiajmy sport, a pociechy będą chciały być takie same jak my.