Wielu rodziców dość mocno zwleka z decyzją o zabraniu swojego malucha na basen po raz pierwszy. Często wydaje nam się, że ogromny zbiornik z wodą będzie zbyt przerażający dla niewielkiego dziecka. Co więcej, zakładamy, że umiejętność pływania nie jest zbyt przydatna dla kilkumiesięcznego malucha. Obawiamy się, że małe dziecko może bać się wody i nie chcemy go zniechęcać przez nasze pochopne decyzje.
Okazuje się, że niepotrzebnie. Często zapominamy, że dla małego dziecka woda przez dłuższy czas stanowiła naturalne środowisko. Właśnie dlatego nauka pływania dla niemowląt Poznań może być ciekawym sposobem na spędzanie wolnego czasu z dzieckiem. Zajęcia, które przebiegają pod okiem profesjonalisty, sprawiają również, że smyk ma szansę polubić wodę jeszcze bardziej ze względu na pozytywne skojarzenia, jakie będzie w nim wywoływać.
Jeśli chcesz, żeby twoje dziecko w przyszłości nie bało się wody, zapisz je na naukę pływania dla niemowląt. Dzięki temu zdobędą solidne podstawy do przyszłego wykształcania tej ważnej umiejętności.