Łatwy i przyjemny sposób odchudzania

Chcesz mieć szczupła i zgrabna sylwetkę? Bynajmniej nie musisz wydawać kokosów na treningi na siłowni czy w klubie fitness ani kupować drogich sprzętów do ćwiczeń. Bardzo dobry sprzęt posiada bowiem niemal każdy z nas. Tylko niestety stoi on nieco zakurzony i zapomniany w piwnicy.
Do pozbycia się zbędnych kilogramów i wymodelowania swoje sylwetki wystarczy bowiem jazda na rowerze. Oczywiście aby osiągnąć zamierzony efekt nie możemy do razu pierwszego dnia wybrać się na trzygodzinna wycieczkę utrzymaną przez cały czas w forsującym tempie. Poza zakwasami i bólem siedzenia nic w zasadzie nie zyskamy, a rower zostanie odstawiony z powrotem do piwnicy na kilka dobrych miesięcy.
Trening należy zacząć od umiarkowanej jazdy, a następnie jeździć w swoim tempie przez około 20-30 minut. Z czasem treningi te można wydłużyć. Niezwykle ważna jest jednak regularność. Przy pozbywaniu się nadmiaru tłuszczyku nie tempo jazdy, a właśnie owa regularność odgrywa najważniejszą rolę. Taka systematyczna jazda na rowerze pozwala pozbyć się nadwagi, a także bardzo ładnie wymodelować brzuch, uda i pośladki, nie wspominając już o korzyściach zdrowotnych i przyjemności związanej z jazdą na rowerze.