Jaki rower wybrać?

Jazda na rowerze czy bieganie to jedne z najpopularniejszych form aktywności fizycznej uprawianych przez bardzo wiele Polaków. Czynności te mogą wykonywać niemal wszyscy. Jazda na rowerze jest szczególnie uniwersalna. Mogą ją bowiem uprawić nawet osoby ze sporą nadwagą, ze zwyrodnieniem kręgosłupa czy z chorymi stawami. Jazda na rowerze nie obciąża bowiem stawów ani kości. Warunki niezbędne do uprawiania tej aktywności to przede wszystkim posiadanie dobrego roweru – dobrego to jest odpowiednio dobranego do swoich preferencji i umiejętności.
To na jaki rower się zdecydujemy zależy w dużym stopniu od tego gdzie, jak i w jakich warunkach zamierzamy na nim jeździć. Jeżeli ma to być rower, którym zamierzamy głównie dojeżdżać do pracy czy też robić zakupy to najlepiej sprawdzi się rower miejski z cieńszymi oponami, wygodnym siodełkiem i kierownicą, taki do którego można bez problemu dopiąć koszyk.
Jeśli jednak zamierzamy na rowerze często wyjeżdżać za miasto i planujemy mniej i bardziej ekstremalne wycieczki to o wiele lepiej sprawdzi się rower górski lub trekingowy z szerszymi oponami, bagażnikiem, błotnikami i dużą ilością przerzutek.