Zima zawitała już do naszego kraju dlatego już wiele osób szykuje się do zimowych szaleństw. Jednak wiele osób uważa że wystarczą odpowiednie spodnie i kurtka narciarska aby być w pełni zabezpieczyć nasz organizm, jest to złudne wrażenie.
Warto mając już wybraną odpowiednią kurtkę i spodnie nie zapomnieć o odpowiedniej bieliźnie termoaktywnej. Chroni ona nasz organizm przed wychłodzeniem a jednocześnie zapewnia nam komfort termiczny odprowadzając nadmiar wilgoci na zewnątrz. Idealnym rozwiązaniem jest zakup kompletu np. KP10070 firmy Brubeck.
Mając już odpowiednią bieliznę warto także pamiętać o odpowiednim nakryciu głowy. Idealnym rozwiązaniem jest czapka wykonana z Gore-texu gdyż zapewni nam odpowiednią wentylację głowy. Natomiast jeżeli preferujemy agresywną jazdę na nartach lub desce warto zakupić kask narciarski który chroni głowę przed upadkiem a jednocześnie zapewnia odpowiednią wentylację.
Ostatnim elementem który dopełni nasze bezpieczeństwo są gogle narciarskie, chronią one nasze oczy przed śniegiem podczas upadku oraz zabezpieczają je przed promieniowaniem UV które jest groźne dla naszego wzroku.
Producenci oferują bardzo bogatą ofertę jeżeli chodzi o czapki, kaski narciarskie oraz gogle jednak najbardziej cenionymi i najczęściej wybieranymi jest Alpinus i Campus.
Będąc tak już przygotowanym możemy być już w pełni spokojni o nasz organizm oraz o warunki jakie nasz mogą zaskoczyć i oddać się w pełni zimowemu białemu szaleństwu.