Jak prawidłowo zaplanować trening?

Coraz więcej ludzi decyduje się na regularne uprawianie sportu. To wspaniała wiadomość i mam nadzieję, że ty także należysz do grona tych osób. Pozostaje jednak częste i nurtujące pytanie: jak się do tego zabrać? Dobry trening, po którym nie będzie bolało nas całe ciało składa się z kilku etapów.
Pierwszym z nich rozgrzewka. Na tę część należy poświęcić minimum pięć minut. W tym czasie przygotowujemy nasze ciało do wysiłku. Dzięki temu unikniemy kontuzji oraz mikro urazów, które powstają w mięśniach. Rozgrzewaj ciało od głowy aż do stóp poprzez krążenia szyją, ramionami, biodrami, kolanami, nadgarstkami oraz innymi stawami. Możesz także przejść do lekkiego truchtu.
Drugi etap stanowi część zasadniczą, w której przelewamy siódme poty, walcząc o zrzucenie zbędnych kilogramów, piękną sylwetkę oraz pięknie wyrzeźbione mięśnie. Należy pamiętać o tym, aby nie ustawiać sobie na początku zbyt wysoko poprzeczki. Po każdym ćwiczeniu powinna być krótka przerwa, podczas której możesz złapać oddech. Pamiętaj o urozmaicaniu ćwiczeń, tak aby angażowane były całe ciało. Tylko wówczas osiągniemy najlepsze efekty.
Ostatnią część treningu, ale równie ważną stanowi rozciąganie. Musimy obowiązkowo rozluźnić i rozciągnąć całe nasze ciało, a zwłaszcza te części, które były najbardziej angażowane podczas treningu.