Nie da się ukryć że zima coraz bardziej się zadamawia w naszym kraju. Już temperatury spadają poniżej zera a jeżeli przewidywania synoptyków się sprawdzą czeka nas w tym roku spora zima. Dlatego najwyższa pora aby zaopatrzyć się w odpowiednie ubrania tak aby zimowe wycieczki czy uprawianie sportów zimowych nie zakończyło się w najlepszym przypadku chorobą kilkudniową. Przeglądając oferty producentów można wyróżnić 2 główne firmy które wyróżniają się nie tylko na naszym rynku krajowym. Mowa tutaj o firmie Alpinus i Campus.
Oczywiście istnieją inne firmy oferującą odzież jednak jeżeli wziąć cenę do jakości czyli tym czym najczęściej się kierują klienci pozostaje ta dwójka.
Przyglądniemy się najpierw firmie Campus oferuje ona w tym sezonie bardzo ciekawą ofertę ubrań. Ciekawie prezentuje się model kurtki Skido. Posiada ona anatomiczny kształt oraz zaawansowany system regulacji który umożliwia dopasowanie kurtki do każdej sylwetki. Wykonana ona została z wykorzystaniem membrany Vaportex która uniemożliwia przenikanie kropel wody do środka kurtki a przy tym zachowuje wysoki poziom oddychalności. Dodatkowo posiada ona laminowane szwy, nieprzemakalny zamek, kaptur z regulacją daszku. Wielką zaletą tej kurtki jest fakt że producent wyposażył ją w system RECCO która umożliwia szybsze odnalezienie po przysypaniu śniegiem.
Cena takiej kurtki kształtuje się w granicach 700 – 800 zł.
Jeżeli zwrócimy uwagę na spodnie narciarskie oferowane przez firmę Campus to fajnie prezentuje się model Gimli. Posiada on taką samą membranę co kurtka Skido. Skrój spodni jest tak dopasowany że zapewnia swobodę podczas ruchów nie krępując ich ani nie ograniczając. Spodnie zostały wyposażone w odpinane szelki. Z innych zalet które mogą być przydatne na stoku to: laminowane szwy, wodoodporne zamki, kołnierz przeciwśniegowy w nogawce.
Cena tych spodni kształtuje się granicy 450 – 550 zł.
Natomiast przeglądając ofertę firmy Alpinus to można zauważyć flagowy model Alpinusa a mianowicie kurtkę Moab. Wykorzystano do jej produkcji membranę najbardziej nowoczesną a mianowicie GoreTex która zapewnia zarówno wysoką wodoodporność jak i oddychalność. Kurtka posiada bardzo rozwinięty system regulacji przez co nie krępuje ona ruchów i może być dopasowana do każdej figury. Dodatkowo producent wyposażył kurtkę w laminowane szwy i wodoodporne zamki oraz regulowany kaptur. Kurtka posiada wiele kieszeni w tym także dedykowanych na skipass i gogle.
Niestety za wysoką jakość materiałów trzeba zapłacić gdyż cena tej kurtki waha się w granicach 1300 – 1450 zł.
W przypadku spodni na szczęście troszkę zaoszczędzimy gdyż wybierając model Riverton który posiada wszelkie niezbędne udogodnienia konieczne snowboardzistom i narciarzom.
Spodnie posiada profilowane nogawki oraz laminowane szwy przez co nie ma możliwości przedostania się wody do środka. Zostały wykonane z wykorzystaniem membrany Vaportex. Zaletą tych spodni jest wyposażenie ich w system RECCO.
Cena takich spodni waha się w granicach 400 – 500 zł
Więc jak widać oferta producentów jest bardzo szeroka i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie i na swoją kieszeń.