sobota, 28 lipca 2018

TRUDNE vs ŁATWE

Nie! to nieprawda, że joga jest trudna! Jak mówił J.W. Goethe: 

„Wszystko jest trudne zanim jest łatwe” 

Moim zdaniem to jest genialny cytat, ponieważ daje mi nadzieję, że pewnego dnia obudzę się i wchodząc na matę krzyknę : „WOW! W KOŃCU!” czyli te wszystkie asany, które  na dzień dzisiejszy są (chwilowo) w sferze naszej fantazji i obserwacji na Instagramie, kiedyś mogą być nasze prywatne i to w realu! :) Bo jeśli się dłużej nad tym zastanowimy, to przecież różnica między nami a osobą, która wykonuje według nas zaawansowaną pozycję dotyczy tylko i wyłącznie ilości godzin spędzonych na macie i naszego zaangażowania, czyż nie? 


Czasami słyszę komentarze: „Jak widzę na zdjęciach co Wy tam na tych zajęciach robicie, to aż mnie wszystko boli!” Moi Drodzy, joga to droga, którą podąża się przez całe życie :) Na początku owszem może być troszku słabo, niewyraźnie, niewygodnie, można czuć się niekomfortowo, można zerkać na innych i myśleć „Tym to dobrze, wszystko im wychodzi”.


 Ale Ci „Oni” jakiś czas temu czuli dokładnie to samo co Ty teraz! Byli tak samo pospinani, ciało mieli zamknięte i jak słyszeli „ostatnie dwa” to intuicyjnie szukali wyjścia ewakuacyjnego z sali 😂🙈 Musicie mi uwierzyć na słowo, że z lekcji na lekcję jest zawsze coraz łatwiej, ciało się otwiera a Wy sami widzicie i czujecie jak wielki postęp robicie. Wystarczy tylko wejść na matę, poświęcić 2 może 3 godziny w tygodniu, wystarczy tylko chcieć.. 

Zapraszam serdecznie na jogę do naszej pięknej nowej szkoły Yoga Lovers przy ul. Krakowskiej 52 we Wrocławiu: tych co się boją, tych co chcą, ale jeszcze szukają wymówek oraz tych wszystkich którzy kochają jogę… 
Miss Joga

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz