wtorek, 5 września 2017

GOOD MORNING BALI!!!!


No to w końcu Bali. Napisałam post, ale potem coś kliknęłam  i zniknął na amen więc teraz piszę drugi raz. Może to i lepiej bo będzie krótko i na temat. Sytuacja wygląda następująco: 
Po niezliczonej ilości godzin poszukiwań atrakcyjnych cenowo lotów, zleciłam to profesjonalnej firmie zajmującej się sprzedażą biletów lotniczych wszystkich linii na świecie.  Podjęła się ona znalezienia dla nas biletów biorąc pod uwagę takie wyznaczniki jak: lecimy grupą 20 osobową, 1 przesiadka (a nie 2), krótki czas oczekiwania na następny samolot ( 2 godziny a nie 7) jeden przewoźnik ( gwarancja bezproblemowego dotarcia na miejsce- to będzie styczeń więc nie chciałam ryzykować, że z uwagi na opóźnienia na jednym lotnisku będziemy kwitnąć/zamarzać na następnym itp) 
Wiem doskonale, że są tańsze bilety w innych terminach, innych połączeniach i np dla 2 osób a nie 20. Ale uwierzcie mi, jestem ostatnią osobą na Ziemi, która chce przepłacać za bilet lotniczy! Więc skoro zdecydowałam się na ten konkretny lot (po kilku konsultacjach z Moimi Uczniami, którzy byli ze mną w Dubaju, Berlinie czy Pradze) tzn, że moim zdaniem jest to dla nas najbardziej optymalne rozwiązanie biorąc pod uwagę wszystkie wyżej wymienione czynniki.
A zatem:
  • Wylatujemy o 17.30 z Warszawy 12 stycznia do Doha , (przesiadka 2 h) z Doha do Denpasar na miejscu jesteśmy 13.01 o 17.40 local time. 
  • Wracamy 24.01 tą samą drogą wylot 19.00, przesiadka 2 godziny w Doha i w Polsce jesteśmy 25.01 o godzinie 6.20.
  • Bilet kosztuje 3050 zł, teraz wpłacamy 763 zł bezzwrotnego depozytu, a pozostałą kwotę należy uiścić na 15 dni przed wylotem (mamy 4 miesiące na dozbieranie do kubeczka ;)
  • Listę nazwisk podróżujących należy podać na 30 dni przed wylotem ( tzn, że jak coś się stanie w ciagu tych 4 miesięcy, to można znaleźć kogoś na swoje miejsce, bez żadnych dodatkowych kosztów. Po tym terminie nie ma możliwości zwrotu ani przepisania biletu na osobę trzecią)
  • "Kwota opłat lotniskowych nie jest gwarantowana do momentu wystawienia biletów, może ulec zmianie”  - Taki zapis jest w warunkach umowy zamówienia grupowego. Dopytywałam kilka razy o ile cena może się zmienić i czym jest uwarunkowana. Odpowiedź: „Nie wiadomo na dzień dzisiejszy o ile, może to być 50 lub 100 zł, jest to uzależnione od kursu euro, $ i ostateczna cena będzie podana dopiero w momencie zakupu biletu, czyli wtedy kiedy zapłacimy już całość” Nieoficjalnie pan powiedział, że kwota ta dotyczy opłat lotniskowych, więc może się w ogóle nie zmienić, albo nieznacznie ale oni jako sprzedający bilety muszą się zabezpieczyć, więc piszę jak jest.
  • Pytałam czy chętni mogą wykupić bilet sami wcześniej - nie, nie ma takiej możliwości. Płacimy wszyscy razem w jednym terminie.
  • Zatem jakie mamy plusy, że lecimy w grupie oprócz tego, że lecimy razem w dobrym towarzystwie? Mamy: Zniżkę na całą grupę. Nasz bilet w Qatar Airways kosztuje 5500 na osobę ( to prawda, Ania  Z. sprawdzała i tak jest). Lecimy liniami, które w zeszłym roku przez magazyn Forbes zostały uznane za najlepsze na świecie. Teraz płacimy 763 zł a resztę dopiero w grudniu, więc mamy chwilę aby się ogarnąć z tematem i przygotować mentalnie i finansowo do podróży na drugi koniec świata.
Moi Drodzy. Takie warunki dostałam i po wielu konsultacjach zaakceptowałam. Oczywiście odpowiem na Wasze pytania, ale to co napisałam to jest wszystko co wiem na ten moment na ten temat ad biletów.
Noclegi, transporty na miejscu - to będę dopiero ogarniać jak będę miała zamkniętą listę uczestników. Nie znam jeszcze dobrze tamtejszych cen, ale przed chwilą znalazłam na booking.com hotel 4 gwiazdkowy za 106 zł na dwie osoby (!) za dobę. Mamy google, blogi podróżnicze, proszę zasięgnijcie informacji, które Was interesują. Ja warsztaty zagraniczne zaczynam zawsze od zakupu biletów lotniczych, następnie rozpisuję plan wycieczki, noclegi. To trwa, także Be Patient :)
Osoby poważnie zainteresowane proszę o zgłoszenie na maila, termin do wpłaty depozytu jest do 7 września. Ponieważ dużo osób po ostatnim poście do mnie napisało, chciałabym uniknąć sytuacji jak z Izraelem, że wchodzę na jogę a po zajęciach lecą ze mną 2 samoloty ;) Oczywiście jest to bardzo miłe, ale jednak na Bali musiałam zdecydować się na mniejszą liczbę miejsc z uwagi na fakt, że będziemy się przemieszczać i z 60 osobami na pokładzie/łódce mogłoby być troszku trudniej. 
Dlatego przeanalizujecie proszę dobrze warunki, które nam zaoferowano. Weźcie pod uwagę wszystkie za i przeciw zanim podejmiecie decyzję o wylocie. I osoby, które wiedzą, że chcą i lecą proszę o maila na adres: missjogapl@gmail.com w tytule: Bali. Podam detale związane z płatnościami. To teraz Wy napijcie się dobrej kawki i myślcie co robić a ja idę na jogę i widzimy się mam nadzieję dzisiaj na macie, a w styczniu jak los zechce to na słonecznej plaży w Indonezji....✈🚀😎😉
Pozdrawiam ciepło
Miss Joga

Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Osoby, które nie wpłacą depozytu w określonym terminie automatycznie będą wypisane z listy uczestników i na ich miejsce wejdą osoby z listy rezerwowej.
MOTTO NA DZIŚ:„Pamiętaj, że kiedy potrzebujesz pomocnej dłoni- jest ona na końcu Twojego ramienia”Audrey Hepburn

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz