poniedziałek, 8 maja 2017

PASASANA

Pozycja pętli (z sanskrytu Pasasana) jest bardzo mocnym skrętem. Zanim do niej podejdziemy warto przerobić Mariciasanay I, II i III, aby ciało już wcześniej wiedziało o jaki ruch nam chodzi. Dzisiaj wariant przygotowawczy, w klasycznym otaczamy oba uda jednym ramieniem i łapiemy się za ręce za plecami. W tym przedstawionym na zdjęciu opieramy końcówki pięt na kostce, zakładamy łokieć za przeciwne udo, dociskamy dolną dłoń do podłogi (między pachą a udem nie ma przerwy) a drugą rękę przenosimy prostą za plecy. Oddychamy. Powiem tak, pozornie wygląda to na bezwysiłkową pracę, ale 30 sekund w tej pozycji jest moim zdaniem całkiem odczuwalne ;) Jeśli komuś będzie się nudziło zawsze może usunąć kostkę spod nóg i położyć całe stopy na podłodze. 
Pasana wzmacnia i uelastycznia okolice kostek. Kręgosłup jest tonizowany a okolica barków wzmacniana. Asana ta pomaga odchudzić okolice brzucha i masuje narządy wewnętrzne. Jest bardzo dobra na niewydolność wątroby, śledziony i trzustki. Zaleca się ją osobom cierpiącym na cukrzycę oraz tym, którzy chcą poprawić swoje trawienie. Niedyspozycja jej chwilowo nie praktykuje.
Enjoy
Miss Joga
MOTTO NA DZIŚ: „Autorytetu nie można kupić ani zawodowo, ani prywatnie. Można go tylko zdobyć poprzez konsekwentną realizację wypowiedzianych wcześniej słów”

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz