czwartek, 9 marca 2017

WARSZTAT WEEKENDOWY 1-2 KWIETNIA

Moi Drodzy! W odpowiedzi na Wasze maile i zapytania: Tak! Organizuję kolejny warsztat weekendowy we Wrocławiu i odbędzie się on już 1-2 kwietnia. 

Plan jest następujący:

SOBOTA
1 kwietnia od 13-15.30 Przygotowania do zakładania nogi za głowę 

NIEDZIELA
2 kwietnia od 12.30 - 15.00 Relaksy…

Żeby była jasność: w sobotę będziemy uczyć się co powinno się praktykować, aby w przyszłości bliższej lub dalszej zakładać nogi za głowę. Będziemy otwierać biodra, rozciągać pachwiny, zapewne zahaczymy o lotosy, które przerabialiśmy ostatnio i przede wszystkim będziemy obserwować swoje ciało. Gdzie jest najwięcej napięcia, co nam sprawia największe trudności i jak ćwiczyć, aby było to dla nas w pełni bezpieczne. Założenie nogi za głowę w mojej ocenie jest jedną z najbardziej zaawansowanych asan w jodze i przy regularnej praktyce zajmuje to dłuuugie miesiące, a najczęściej lata. Więc uzbrójmy się w cierpliwość. Ale jeśli czyjeś ciało będzie po 2,5 godzinach gotowe, to będzie to tylko wisienką na sobotniej praktyce :)
W niedziele praktykujemy relaksy. Teraz: kto mnie zna to wie, że w moich ustach słowo "relaksy" ma podwójne znacznie. Są to pozycje w których owszem będziemy nasze ciało regenerować, relaksować, spokojnie i z oddechem, ale będą to też asany do których będziemy wchodzić na dłuższy czas ( ok 6 minut) i pomimo braku spektakularnej akcji mam nadzieję, że poczujemy wszystkie mięśnie, nawet te o których istnieniu nie mieliśmy bladego pojęcia :) 
Jest jeszcze jedna bardzo ważna kwestia. Chciałabym Was nauczyć, jak się relaksować. Teraz część z Was może zapytać „Haloł???? Przecież to proste!” Może i z pozoru wydawać się nawet banalne, ale obserwując Was podczas Savasany, pozwolę tu sobie chwilkę popolemizować. Niektórzy w tej pozycji kręcą się, wiercą, machają nóżkami i rączkami z niecierpliwości kiedy w końcu ten przyjemny relaks się zakończy i będzie można pognać do domu, pracy by rzucić się w kolejny wir zadań i obowiązków. A to nie o to do końca chodzi. A o co? O tym opowiem już 2 kwietnia :) 
Każda z sesji będzie trwała 2,5 godziny z 10 minutową przerwą na kawę. Oczywiście all levels welcome!
Warsztaty odbędą się na Krzykach jeśli zgłosi się minimum 10 osób na jeden dzień. Wszystkich zainteresowanych proszę o kontakt mailowy w celu wpisania się na listę uczestników. Ilość osób ograniczona (zwłaszcza w niedzielę  z powodu ilości sprzętu i miejsca na sali ) decyduje kolejność zgłoszeń.
Zapraszam

Miss Joga

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz