piątek, 24 lutego 2017

OTWARTE SERCE

Czy wiesz, że otwarte serce to otwarty umysł? Na co otwarty? Na wszystko. Na nowe perspektywy, na życie, na ludzi, na otoczenie, na inność, na lęki. Jakie lęki? No normalne, każdy z nas podświadomie czegoś się boi i to z różnych powodów. Każdy z nas ma tzw. słaby punkt, to co skrywamy w duszy, bo nie chcemy aby inni go poznali i wykorzystali przeciwko nam. 
Kiedy ostatnio moi uczniowie robili mostki ze stania zauważyłam, że część osób pomimo faktu, że była bardzo dobrze asekurowana i trzymana, po prostu bała  się wygiąć w tył. Boimy się tego  - czego nie znamy. To czego uczymy się na jodze to między innymi pokonywanie swoich lęków i słabości, bez względu na to czego one dotyczą. I tutaj właśnie bardzo pomagają intensywne wygięcia. Rozciągasz cały przód ciała, uelastyczniasz kręgosłup i przede wszystkim otwierasz okolice serca, czyli to co zazwyczaj gdzieś podświadomie chronimy przed innymi. 
Chcesz wiedzieć jak to wygląda u Ciebie? Kleknij na macie (dywanie), ustaw nogi na szerokość bioder, dociśnij grzbiety stóp, wciągnij pępek, kość ogonowa do środka, połącz dłonie na mostku i wyciągnij boki tułowia do góry, ściągnij łopatki, opuść barki, rozluźnij twarz. Tak, dokładnie tyle rzeczy musisz zrobić, aby wejść do tego poprawnie i bezpiecznie 😊 Następnie weź wdech i z wydechem powoli odchyl się do tyłu tak, aby głowa kierowała się w stronę stóp, ale jednocześnie utrzymuj biodra jak  możesz najwyżej. Pracuj mocno udami! Z kolejnym wydechem powrót. Zrób tak 3 razy, za każdy razem schodząc jeszcze niżej. Jeśli masz możliwość pracuj tyłem do lustra i spróbuj się w nim zobaczyć, najpierw siebie, potem podłogę, matę… ( Alternatywnie możesz użyć odbicia w szybie balkonowej). Klęknij na stopach i odpocznij - 3 oddechy. Następnie unieś pośladki, wyprostuj plecy i jeszcze raz wejdź do asany schodząc jak najniżej, zostań tam na 5 oddechów, a potem pracując UDAMI I BRZUCHEM wróć do centrum. Obserwuj jak się czujesz. Nie wyginaj się w lędźwiach, głowa wraca ostatnia. Praktykując to pozbywasz się lęków, otwierasz serce i umysł, poprawiasz swoje wygięcia. Jest to bardzo dobre przygotowanie dla osób, które chcą nie tylko wchodzić samemu do mostka ze stania, ale i z niego wychodzić 😀👍 
To na dzisiaj tyle. Ja Wam życzę miłego weekendu.
Pozdrawiam ciepło
Miss Joga
MOTTO NA DZIŚ:Kiedy Ty się uśmiechasz, ja też się uśmiecham”

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz