czwartek, 1 grudnia 2016

CZY, KIEDY I JAK?

Joga to niekończąca się ścieżka nowości. Na każdych zajęciach uczysz się czegoś nowego, poznajesz kolejne asany i warianty. Wspaniałe jest to, że tak naprawdę możesz się tu rozwijać przez całe życie. Regularnie wchodząc na matę wzmacniasz swoje ciało i co rusz odkrywasz jego potencjał. Pozycje które kiedyś były dla Ciebie abstrakcją stają się „bułką z masłem” a Ty masz już inne, trudniejsze cele na horyzoncie. Jednak jest jeszcze jeden bardzo ważny aspekt jogi, który możemy osiągnąć moim zdaniem tylko przez regularną praktykę. To jest zmiana myślenia. Tak po prostu, następuje transformacja naszego toku rozumowania i zdania które kiedyś padały z naszych ust pod tytułem: „Nigdy tego nie zrobię, nie ma szans, nie w tym życiu” itp, zamieniamy na pozytywne myślenie. A kiedy nauczyciel pokazuje nam kolejną, nową asanę, to my wykonujemy ją bez zbędnej dyskusji, nie zastanawiając się już CZY, KIEDY I JAK, dajemy z siebie 100%. I to jest jedna z najważniejszych rzeczy, których nauczyłam się na jodze. 
Na zdjęciu Padmasana w sirsasanie - Lotos w staniu na głowie. Opanuj wcześniej lotos na dwie nogi i zanim wejdziesz do dzisiejszej pozycji, spróbuj wcześniej zakładać go sobie na leżąco, bez pomocy rąk, z udami opartymi o ścianę. Będąc w staniu na głowie dłonie jak wiesz masz zajęte, nie widzisz stóp, więc ciało musi pamiętać co ma robić. Nie zapomnij rozgrzać bioder i oddychać.
Miłego dnia
Miss Joga
MOTTO NA DZIŚ: „Czytaj. Dużo czytaj. To najlepsza forma buntu jaką masz. Otwartego umysłu nie zabierze Ci nikt" ks. Paweł Antkiewicz

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz