piątek, 8 lipca 2016

CIĘŻKIE DZIAŁA

„Użyj pióra zamiast żelaznego prętu”

Jest to stare wschodnie przysłowie, które namawia do załagodzenia konfliktu, zamiast wytaczania tzw „ciężkich dział”  Cóż, łatwo je cytować, kiedy nic się u nas nie dzieje, gorzej z jego zastosowaniem, kiedy mamy w życiu akcje na którą zazwyczaj reagujemy natychmiastową reakcją. Może właśnie zanim coś powiemy czy zrobimy powinniśmy się chwilę zastanowić? Nie działać zbyt pochopnie? Spróbować zrozumieć postępowanie i argumentacje drugiej strony nawet jeśli jest to dla nas czysta abstrakcja? Tak, nie, jak sądzisz?
Dzięki regularnej praktyce jogi i pranajamy łatwiej jest nam podejść ze spokojem do takich sytuacji. Oczywiście nie oświeci nas po pierwszych zajęciach i na pozytywne efekty czasami trzeba czekać dłuuugie miesiące a może i lata, ale  uważam, że naprawdę warto. Dzięki kontrolowaniu swoich emocji łatwiej zachowamy zimną krew i obiektywnie ocenimy to, co się dzieje w danym momencie; a dzieje się zapewne jak zawsze bardzo wiele ;)
Przez najbliższy weekend odbywają się Ogólnopolskie dni NATO i choćby z tej okazji namawiam wszystkich do aktywnego wypoczynku. W całej Polsce organizowane są pokazy dzięki którym można zobaczyć  m.in. oryginał prototypu pierwszego na świecie wykrywacza min z 1941 roku oraz czołgi – Leopard i Rosomak, pojazdy Skorpion, robot Inspektor i wszelkiego rodzaju karabiny snajperskie. Nie jestem fanką militariów, ale przez ostatnie kilka godzin znacznie poszerzyłam swoją wiedzę w tej materii, chociaż i tak największą atrakcję miały moje dzieci :)

Życzę Wam i sobie, abyśmy nigdy takich ciężkich dział (jak na zdjęciu) w naszym życiu nie musieli do nikogo wytaczać ;)
Miss Joga

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz