czwartek, 19 listopada 2015

PYTANIA


Dostaję od Was wiele ciepłych maili za które bardzo dziękuję. Na wszystkie fizycznie nie jestem w stanie odpowiedzieć z uwagi na brak czasu, dlatego dzisiaj przytoczę list od pani Beaty, której to pytania najczęściej się powtarzają w korespondencji od Was.
„Witam Pani Magdo  ☺
Przypadkiem trafiłam właśnie na prowadzonego przez Panią bloga na temat Yogi. Od jakiegoś czasu bardzo "ciągnie mnie" w tą stronę, jednak przyznaję, że nie należę do osób wysportowanych, systematycznie uprawiających sport, aktywnych ruchowo itd. Mam 50 lat i z racji zawodu prowadzę siedzący tryb życia. Nie trudno się domyślić, że to wszystko zaczyna mieć odczuwalne konsekwencje i pora się za siebie zabrać ☺ I tutaj moje pytanie: jak zacząć przygodę z Yogą?  Czy właściwym będzie wyjazd na takie warsztaty? Czy organizujecie też warsztaty dla początkujących? Mieszkam na Podkarpaciu, domyślam się, że warsztaty są głównie adresowane do mieszkańców Wrocławia i okolic 😕Dodam tylko, że Pani blog to świetna sprawa dla propagowania Yogi,  szczerze gratuluję ☺
Pozdrawiam serdecznie
Beata”
Każda podróż zaczyna się od pierwszego kroku, więc aby zacząć swoją przygodę z jogą trzeba się wybrać na zajęcia i zobaczyć czy ten rodzaj aktywności nam w ogóle odpowiada. Joge może praktykować absolutnie każdy, nie ma żadnych ograniczeń wiekowych, ważne aby poziom nauczania był dostosowany do naszych możliwości, czyli na pierwszy raz idziemy na zajęcia dla początkujących, a grupy zaawansowane czy dynamiczne chwilowo sobie odpuszczamy :) Wyjazd na warsztaty jest bardzo dobrym pomysłem, jednak tutaj musimy pamiętać, iż na wyjeździe weekendowym jest dosyć dużo godzin jogi i jakkolwiek na to nie spojrzymy, to jest to konkretny wysiłek dla organizmu. Dlatego dobrze jest praktykować asany trochę wcześniej, aby nasze ciało przyzwyczaiło się do pracy i dawka 6 godzin jogi była dla nas prawdziwą przyjemnością a nie torturą ;) Zazwyczaj poziom nauczania na warsztacie jest dostosowany do całej grupy uczestników. Jeśli są osoby bardziej zaawansowane lub bardzo mocno początkujące, to zawsze będą miały taki wariant pozycji aby mogły w nim poćwiczyć i aby było to optymalnie dostosowane do ich możliwości. Wyjazdy jogowe są dla wszyskich nie tylko dla moich uczniów z Wrocławia. Jeśli masz dobre chęci i wolę, aby spędzić weekend z jogą wystarczy skontaktować się ze mną i po prostu przyjechać na warsztat, nic prostrzego :)
Pozdrawiam Ciebie Beato i Was również bardzo serdecznie
Miss Joga
MOTTO NA DZIŚ: „Nigdy nie jest za późno, żeby zacząć od nowa, żeby pójść inną drogą i raz jeszcze spróbować. Nigdy nie jest za późno, by na stacji złych zdarzeń, złapać pociąg ostani i dojechać do marzeń”

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz