sobota, 21 listopada 2015

DO CELU


Wczoraj miałam egzamin do którego przygotowywałam się  przez ostatnie 4 lata. Tak jest, regularnie co 1,5 miesiąca jeździłam 300 km w jedną stronę, aby przez weekend praktykować i zgłębiać tajniki jogi pod okiem mojego Guru. Miesiąc temu miałam chwilę zwątpienia, nawał pracy, liczne warsztaty jogowe, blog Miss Joga i przede wszystkim opieka nad moimi Maluchami połączona z prowadzeniem domu sprawiły, że coraz mniej czasu zostawało na praktykę własną. Do tego kontuzja z którą borykałam się przez ostatnie miesiące nasiliła się boleśnie do tego stopnia, iż poważnie rozważałam nie podchodzenie do tematu i całkowitą rezygnację. Jednak zaryzykowałam. Głęboko wierzę, że w naszym życiu nic nie dzieje się bez przyczyny dlatego zdam czy nie - widocznie tak ma być, w końcu świat się nie zawali.  
Na salę weszłam bez oczekiwań, z barkiem oblepionym plastrami i przekonaniem, że teraz mam tylko jedno zadanie do wykonania: skoncentrować się i praktykować asany najlepiej jak potrafię. Dałam z siebie więcej niż wszystko…W moim odczuciu był to bardzo długi i ciężki dzień, który zakończył jeden etap na ścieżce jogi, ale jednocześnie otworzył kolejne, nowe drzwi i możliwości. Egzamin zdałam :) a kiedy dostałam dyplom to rozpłakałam się ze szczęścia. Oj warto było ponosić wszystkie wyrzeczenia przez ostatni czas dla tej jednej chwili. Przesłanie na dziś? Nigdy nie trać celu z oczu, nie ważne kiedy go osiągniesz, rok, dwa, pięć, to nie ma znaczenia. Rób swoje, nie poddawaj się, nie zważaj na okoliczności i uwierz, że tam ktoś u góry tak te klocki układa, że koniec końców zawsze będzie dobrze. Dzisiaj życzę Ci siły, determinacji i wiary. Wiary w siebie…
Miss Joga

4 komentarze:

 1. Gratuluje.to pewnie w swiecie jogi jak awans w pracy,wiec tym bardziej jest to podwojny sukces

  OdpowiedzUsuń
 2. Serdeczne gratulacje!
  sa jeszcze kolejne stopnie?
  Ja bede miała taki moment jak zrobię wreszcie kilka asan, których na razie nie potrafię zrobic😄 Będę buczeć ze szczęścia!
  Wszystkiego dobrego!
  Kasia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak Kasiu, są kolejne stopnie. Dziękuję za gratulacje i życzę Ci abyś "buczała" ze szczęścia jak najcześciej :)
   Pozdrawiam
   Miss Joga

   Usuń