czwartek, 17 września 2015

KIEDY BOLI

Dostaję od Was wiele zapytań o asany, które łagodzą bóle brzucha podczas NIEDYSPOZYCJI. Supta Baddha konasana jest jedną z podstawowych pozycji, które powinnyśmy praktykować w tym okresie. Do efektów przy jej regularnej praktyce zalicza się: otwarcie bioder, rozciąganie wnętrza ud, poprawa trawienia i działania organów rozrodczych, otwarcie klatki piersiowej. Dodatkowo pozycja ta poprawia cyrkulację krwi w organach brzusznych, harmonizuje oddech,ożywia ciało, przywraca normalne funkcjonowanie gruczołów dokrewnych, wspomaga system nerwowy, oraz  stabilizuje równowagę emocjonalną. Łagodzi bóle brzucha i tonizuje narządy wewnętrzne.

Połóż 2 kostki obok siebie krótkim bokiem ściany i przykryj je matą, W odległości ok 20  cm ułóż bolster lub 2 koce złożone w harmonijkę (plus jeden koc przygotuj pod głowę). Usiądź na nich przodem do ściany, połącz podeszwy stóp i załóż 2 paski na golenie i uda, blisko przy pachwinach, pamiętaj aby końcówka pasków była w Twoją stronę. Zsuń się z bolstera na matę kładąc stopy na kostkach przykrytych matą, palce żywe i otwarte, krawędzie stóp dociśnięte, ułóż kolejne 2 kostki pod uda z każdej strony i powoli na zaokrąglonych plecach połóż się, podpierając tył głowy tak, aby czoło było subtelnie skierowane w stronę głowy. Dłonie ułóż na podłodze po bokach. Dociągnij jeszcze maksymalnie paski. Możesz nałożyć woreczek na oczy dla kompletnego wyciszenia. Oddychaj. Minimum 6 minut. Musi być Ci ciepło w tej asanie, osoby, które mają niskie ciśnienie lub problem z krążeniem mogą przykryć się jeszcze kocem.
Generalnie potrzebujemy tutaj dużo koców i kostek, ale sama po sobie wiem, że nawet jak nie mamy tyle sprzętu w domu, to dzięki naszej pomysłowości zawsze znajdziemy jakieś substytuty, aby tą pozycję jednak zrobić. Masa układania i zachodu, ale przy bolesnych menstruacjach naprawdę warto.
Serdeczności
Miss Joga
MOTTO NA DZIŚ: „Żyj szczęśliwie. Niech Twoje życie będzie tak szczęśliwe, by nie było wiadomo czy to jawa czy sen”

3 komentarze:

 1. a jakby można było prosić samo zdjęcie ułożenia kostek?i koców

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ułożenie koców jest w poście pt. Niedyspozycja, kliknij na link. Jedynie kostki musisz odsunąć od koców na tyle, aby zmieściły się Twoje pośladki i abyś siedziała maksymalnie na odległość swojej dłoni od koców. Kostki ułożone są obok siebie długimi krawędziami. Jeżeli masz bardzo wrażliwe stopy lub problem ze stawami, to możesz położyć na nie jeszcze koc, wtedy jest to wariant VIP ;)
   Pozdrawiam
   Miss Joga

   Usuń
 2. fajnie, teraz wszystko jasne..;) Dziekuję serdecznie:))

  OdpowiedzUsuń