wtorek, 23 czerwca 2015

WYZWANIE NR 24

Cóż… stanie na jednej ręce nie jest proste, ale możliwe i to dla każdego. Na pewno łatwiej będzie zrobić to Panom, którzy mają ku temu genetyczne uwarunkowania pod tytułem silne barki, ramiona i rozbudowana klatka piersiowa. Ale Drogie Panie, głowy do góry! Czego nie mamy, to sobie wypracujemy, prawda? :)

Aby w ogóle podejść do dzisiejszego tematu rekomenduję bardzo pewnie stać w Adho mukha vrksasanieprzynajmniej 1 minutę i to najlepiej codziennie. Asana ta powinna być dla Was jak zwykła TADASANA - prosta i bez wysiłkowa. Wtedy to, jak będziemy sobie tak stać, przeniesiemy cały ciężar ciała na jedną rękę a drugą przejdziemy na opuszki palców cały czas wyciągając tułów do góry i barki od uszu, nogi są przynajmniej na szerokość bioder to pomaga złapać balans, głowa do góry. Zmienimy strony. Dopiero kiedy poczujesz, że całkowicie, pewnie i świadomie jesteś na jednej ręce, to powoli oderwiesz dłoń drugiej od ziemi. Co ważne na początek odsuwaj zgiętą rękę w łokciu, gdyż jeżeli za szybko ją wyprostujesz, to możesz stracić równowagę i jak to moja uczennica Tygrysek mawia „trzeba będzie zawczasu umówić się z dentystą”. A tak poważnie, to po prostu uważaj. Jest to asana zaawansowana, która wymaga czasu i regularnej praktyki. Oczywiście ćwiczymy ją przy ścianie chyba, że nie mamy takowej w domu to wtedy można przy aucie ;) 
Serdeczności i miłego wtorku Wam życzę
Miss Joga
MOTTO NA DZIŚ:"Czasami to jest w porządku, aby się bać. Oznacza to, że masz zamiar zrobić coś naprawdę, naprawdę odważnego"

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz