czwartek, 14 maja 2015

PARIVRITTA UPAVISTHA KONASANA

Jest to pozycja zaliczająca się do grupy skłonów. Świetnie rozciąga talię, aktywizuje mięśnie skośne brzucha oraz standardowo uelastycznia tyły nóg. Jeśli jest Ci dzisiaj ciężko chwycić dłońmi za nogę, to użyj proszę paska, który założysz za piętę i sukcesywnie będziesz go skracać. Podstawą tej asany są dociśnięte pośladki do ziemi i wyprostowane nogi, jest to zdecydowanie ważniejsze, niż położenie się tułowiem na nodze. Zazwyczaj pozycja ta występuje w środku sekwencji, więc proszę rozgrzej się do niej porządnie:)


  • usiądź w DANDASANIE i przejdź do UPAVISTHA KONASANY rzepki podciągnięte, stopy pionowe, uda zrotowane do środka
  • z wdechem podnieś lewą rękę do góry, wydłuż boki tułowia i powoli zacznij zbliżać się do prawej nogi jednocześnie skręcając tułów do góry
  • chwyć się prawą ręką za zewnętrzną krawędź stopy i jeżeli możesz to lewą za wewnętrzną
  • oddychaj, cały czas rozciągając kręgosłup
  • z kolejnym wydechem wróć do centrum i powtórz wszystko na drugą stronę
Jest tendencja, że w momencie kiedy idziesz do prawej nogi to odrywa się lewy pośladek, nie pozwól na to i dociśnij oba porządnie  w szczególności zwracając uwagę na lewe udo, aby miało ono stały kontakt z matą. 
Serdeczności i słońca.
Miss Joga

Zdjęcia: Justyna Pyda - młoda, zdolna i utalentowana pani fotograf, która swój wolny czas w Rzymie poświęcała na  uwiecznianie naszych wyczynów ( zrobiła ponad 1100 zdjęć!). Dziękuję Justa jeszcze raz w imieniu całej grupy :)
MOTTO NA DZIŚ: „Życie może nie być imprezą, którą sobie wymarzyliśmy, ale skoro już tu jesteśmy możemy równie dobrze potańczyć”

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz