czwartek, 30 kwietnia 2015

JOGA W CIĄŻY - ASANA NR 7

Wiem, wiem, troszkę czasu minęło od ostatniego postu na temat asan w ciąży. Dlatego dzisiaj to nadrabiam i zajmiemy się wariantem Bharavajasany bardzo uproszczonym i zmodyfikowanym specjalnie dla Pań, które są przy nadziei. Oczywiście pozycję tą można wykonywać jeśli nie ma się żadnych przeciwwskazań do praktykowania jogi w tym okresie. I jeszcze taka mała uwaga: ostatnio zauważyłam, że panie przed porodem nie oddychają nosem tylko robią wydech przez usta tak, jak sugeruje się to w szkołach rodzenia. W porządku, dobrze że w ogóle oddychacie, ale jeżeli możecie zwrócić na to uwagę będąc w asanie, to byłoby to bardzo dla Was korzystne oddychanie tylko przez nos;)

  • ustaw krzesło bokiem do ściany, stopy na szerokość bioder, włóż kostkę między nogi
  • z wdechem wyciągnij oba boki tułowia do góry z wydechem połóż ręce szeroko na ścianie  i zacznij skręcać się w prawą stronę, broda do góry, plecy proste, pośladki równomiernie dociśnięte, dłonie na wysokości barków
  • cały czas kontynuujesz skręt ciała i głęboko oddychasz, lewą łopatkę przesuwasz do ściany a prawą odsuwasz

Myślę, że dobra minuta na każdą stronę uelastyczni Twój kręgosłup i uwolni napięcia jeśli takowe się tam znajdują. Możesz to ćwiczyć nawet 2 razy dziennie, praktycznie wszędzie gdzie się znajdujesz. Jest to pozycja o niskim stopniu trudności, ale za to bardzo wysokiej skuteczności;) To co grupa C, praktykujemy?

Wnętrze: Jupiter Sport. Szczególne podziękowania dla Pań, które zostały po zajęciach i cierpliwie pozowały do zdjęć. Namaste.
MOTTO NA DZIŚ: „Wdech. Wydech. Wszystko będzie dobrze”

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz