czwartek, 19 marca 2015

DOBRY POMOCNIK

Czy robiłeś w tym tygodniu ŚALABHASANE? Świerszcz jest spokojnym wygięciem, ale zdarza się, że nie zawsze możliwe jest oderwanie klatki piersiowej o maty. Dzisiaj mam dla Was propozycję pracy w parach. Druga osoba nie musi praktykować jogi, ale musi za to być uważna w tym co robi:)  Taki dobry Pomocnik dla naszego ciała;) Zaletą tego wariantu jest fakt, iż zrobimy pozycję prawie bez większego wysiłku i poznamy swoje maksymalne możliwości na ile nasze ciało jest elastyczne a zwłaszcza plecy.
  • połóż się na macie na brzuchu, nogi razem, podnieś rzepki, uda  i kość ogonową skieruj do środka
  • Pomocnik siada na nogach i dociska pośladkami golenie do ziemi
  • spleć ręce z tyłu i ściągnij łopatki do siebie (to jest bardzo ważny ruch) zdjęcie nr 1.
  • z wydechem unieś się sama do góry, oddychaj, następnie Pomocnik łapie Cię za nadgarstki i powoli konsultując z Tobą czy wszystko jest w porządku ciągnie Cię do tyłu, zatrzymuje się a Ty masz rozluźnić w tym czasie pośladki, Pomocnik sprawdza czy to robisz, następnie znowu delikatnie ciągnie Cię w tył i Ty znowu rozluźniasz pośladki
  • kiedy będziesz na swoim maksimum oddychaj, masz czuć jak bardzo otwierasz się  w klatce piersiowej
  • powoli z wydechem Pomocnik cały czas trzymając Twoje ręce opuszcza Cie na matę
Trzy kwestie: Jeśli bolą Cię lędźwie lub czujesz tam napięcie wtedy zrób ten wariant proszę z nogami na szerokość bioder. Jeżeli pocą Ci się ręce i wyślizgują to moi wspaniali uczniowie wymyślili pracę z paskiem. Robisz wtedy małą pętlę na pasku, łapiesz go a Pomocnik trzyma pasek z drugiej strony. Naprawdę to działa! I pamiętaj, osoba która pomaga ma mieć proste! plecy. 
Daj sobie czas. Jak już pisałam wygięcia są trudną grupą i nie możemy uelastycznić pleców w jeden dzień jeśli przez ostatnie kilka lat nie pracowaliśmy nad tym. Dlatego rób tyle ile możesz na dzień dzisiejszy:)
Have fun. Miss Joga
Podziękowania dla Anette mojej Śalabhasany i Ewy za dobre zdjęcia:)
MOTTO NA DZIŚ: „Nieuprzejmość to imitacja siły słabego człowieka”

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz