środa, 25 marca 2015

BIODRA

Otwarte biodra = Lotos i noga za głową:) Jest to oczywiście duże uproszczenie, ale prawdą jest, że warto porobić czasami przygotowania do innych pozycji. Mam na myśli nie konkretną asanę, ale wypad nogi do przodu gdzie przyzwyczajamy ciało do określonego ułożenia i nie robimy tego jakimś specjalnie dużym wysiłkiem. Jeśli chcesz bez problemu praktykować np.PADMASANE, to przyjrzyj się dzisiejszej mini sekwencji:
  • pies z głową w dół, zrób wypad prawą nogą do przodu i ustaw stopę równolegle do długiego boku maty po zewnętrznej stronie rąk, tylna wyprostowana, biodra w jednej linii, kolano nad piętą, powrót do psa i lewa noga. Powtórz to 5 razy na każdą stronę.
  • pies z głową w dół, zrób wypad prawą nogą do przodu po zewnętrznej stronie rąk ustawiając stopę równolegle do krótkiego boku maty, wróć do psa i lewa noga. Również powtórz to po 5 razy na stronę:)
Żadna filozofia a bardzo dobrze rozciągamy pachwiny, mięśnie i rozgrzewamy cało ciało. 
Odpowiedź na wczorajsze pytanie jest na zdjęciu od jednego z czytelników, który miał przyjemność osobiście zwiedzać Biały Dom i gabinet Prezydenta. Chociaż znając kreatywność joginów, to dla chcącego nic trudnego;)
MOTTO NA DZIŚ: „Jeśli TO jest dla Ciebie ważne, znajdziesz drogę. Jeśli nie, znajdziesz wymówkę”

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz