środa, 25 lutego 2015

ŚNIADANIECzy wiesz, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia? To co rano zjesz, będzie Ci służyło albo i nie przez cały dzień. Śniadanie nie tylko zapewnia siłę i energię niezbędną do prawidłowego funkcjonowania, ale także dostarcza paliwo potrzebne do pobudzenia ciała i umysłu oraz poprawia nastrój. 
Wykazano, że osoby, które jedzą poranny posiłek są mniej podatne na depresję, milsze dla otoczenia, odporniejsze na stres, a ich układ immunologiczny działa efektywniej, co oznacza, że rzadziej chorują. Mają także bardziej optymistyczny stosunek do życia, a nawet lepsze wyniki w nauce. O śniadaniu nie można zapominać szczególnie w diecie dzieci. Odpowiednio skomponowane, daje maluchowi siłę i witalność, oraz dobre samopoczucie. Dodaje energii każdej komórce, umożliwiając prawidłowy rozwój fizyczny i psychiczny. Dzięki temu dziecko nie odczuwa męczącego głodu i może skupić się na zabawie czy nauce. Posiłek ten powinien stanowić 25% całkowitego, dziennego zapotrzebowania na energię. Prawidłowo zestawione śniadanie powinno zawierać głównie węglowodany i białka, a w mniejszej części tłuszcze. W swojej porannej diecie należy umieścić takie produkty, które dają siłę życiową i wspomagają proces trawienia. Najwięcej takich substancji zawiera żywność świeża, nieprzetworzona, która nie była gotowana, pieczona ani smażona. Pamiętaj tylko, że jemy po porannej praktyce jogi, nigdy przed:)
Wierzę, że każdy z Was wie co jest dla niego dobre i pożywne, pytanie tylko czy w praktyce jesteśmy tak samo dobrzy jak i w teorii;)? Pysznego śniadania i jeszcze lepszych widoków, niż na zdjęciu Wam dzisiaj życzę.
Miss Joga

MOTTO NA DZIŚ: „Są w życiu trzy rzeczy, które nigdy nie powinny być złamane: serca, przyjaźnie i obietnice”

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz