poniedziałek, 23 lutego 2015

8/52

Mam nadzieję, że miło i aktywnie spędziliście weekend. Ja byłam na warsztatach jogowych i pomimo długich sesji ( 3 godz 45 min) czuję się naprawdę dobrze, nie jestem zmęczona raczej pozytywnie nastawiona:) Ułożenie sekwencji w jodze ma duże znaczenie nie tylko dla ciała, aby je przygotować do konkretnych pozycji, ale także dla umysłu aby po zajęciach był przyjemnie wyciszony. Dlatego pamiętaj, żeby robić asany w ściśle określonej kolejności, ponieważ ma ona istotne znacznie. W tym tygodniu troszkę popracujemy, wzmocnimy ręce, barki, rozciągniemy nogi, czyli zrobimy wszystko to na co nie zawsze mamy czas;)2.KUMBHAKASANA - 2 razy po 30 sekund
3.KUMBHAKASANA EKA PADA - 30 sekund na stronę
4.STANIE NA RĘKACH - 2 razy z dwóch nóg maksymalne czasy przy ścianie (osoby dłużej praktykujące joge przy ścianie, ale bez jej pomocy)
6.UTTANASANA PEŁNA - 2 razy 1 min
7.UBHAYA PADANGUSTHASANA - WARIANT - 2 razy maksymalne czasy
8.SETUBANDHA 4-5 min na 1 kostce
9.ŚAVASANA WARIANT powyżej 5 min, najchętniej 10:)

Co do Caturangi, to wybierz wariant w którym jesteś w stanie  utrzymać się dłużej, niż 10 sekund i powtórz asane co najmniej 3 razy. Dzisiejsza sesja nie jest długa, ale za to intensywna. Porównaj swoje odczucia dzisiaj i w niedziele czy mięśnie inaczej reagują czy oddech nie jest tak przyspieszony jak za pierwszym razem. I oczywiście enjoy:)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz