poniedziałek, 22 grudnia 2014

PORANEK

W odpowiedzi na wasze maile i zapytania: „No, ale jakie asany mam rano robić, skoro ja mam tylko 10 minut maksymalnie i jeszcze nie wszystko pamiętam co jak wygląda?” Niniejszym odpowiadam: oczywiście poza 12 cyklami Powitania Słońca, możesz praktykować co chcesz:) Na pewno zaczęłabym od klasyki, która Cię obudzi to jest Adho mukha svanasana (psa z głową w dół), Uttanasany i dodałabym jeszcze 2 asany z grupy pozycji które praktykowałaś na zajęciach w tym tygodniu. Koniecznie przynajmniej jedna odwrócona np.: Adho mukha vrksasana lub Sirsasana. Gdybyś mogła to zakończyć świecą to byłoby już idealnie. No i nie zapomnij o Savasanie. Tylko wszystko ten czas, gdyby było go więcej…;) W tym tygodniu praktykujemy relaksy i pozycje regeneracyjne, które charakteryzują się dłuższym czasem pozostania w asanie. Dlatego zdecydowałam się ułożyć dla Was zestaw kilku pozycji, niekoniecznie relaksujących, ale takich, które rano Was obudzą, nie zmęczą, ale także dadzą energię na cały dzień. Nie jest to klasyczna sekwencja asan jaką robi się na zajęciach, ponieważ czas jest tutaj bardzo dużym ograniczeniem, jednak możesz ją praktykować w tym tygodniu jeśli znajdziesz chwilę. Pozycji jest tylko kilka, praktykuj je po minucie na stronę, Świecę min 5, a Savasane jak najdłużej:)

 1. Tadasana
 2. Adho mukha svanasana
 3. Uttanasana
 4. Trikonasana na prawą i lewą nogę
 5. VIrabhadrasana na prawą i lewą nogę
 6. Adho mukha vrksasana dowolny wariant wejście z prawej i lewej nogi (niedyspozycja Prasaritta padottanasana na kostkach przy ścianie)
 7. Salamba sarvangasana (niedyspozycja  Setu bandha) najchetniej 5 minut
 8. Savasana

Obok są warianty dla pań, które są niedysponowane:  Prasaritta padottanasana koniecznie na kostkach dłonie pod barkami nie na ziemi - potraktujcie tu zdjęcie tylko jako przypomnienie sobie asany, Setu bandha na 1 kostce nie na 2 i nogi na  tym samym poziomie co biodra.


Cóż, jeśli masz czas i ochotę na joge every damn day pozostaje mi tylko życzyć Ci wytrwałości, ponieważ czas jak będziesz chciała to wierzę, że zawsze znajdziesz:) Nie ma to jak rześki poranek;)

MOTTO NA DZIŚ: „Wszystkie zmiany są trudne na początku, chaotyczne w środku i wspaniałe na końcu”

4 komentarze:

 1. Magda to jeszcze zestaw w pigułce dla grupy " C" :) Coś codziennie staram się działać, a ściąga baaardzo się przyda. Pozdrawiam,
  Klaudia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobrze, napisze coś wkrótce dla grupy C:) Pozdrawiam. Miss Joga

   Usuń
 2. Fajna sekwencja. Zaraz zaczynam, bo dotychczas robiłam kilka przypadkowych asan, które akurat pamiętałam :) A tak na marginesie: może miałabyś czas, środki itd, żeby zamiast/oprócz (z naciskiem na oprócz) bloga, założyć vloga? Pozdrawiam i Wesołych Świąt!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szczerze pisząc to nie zastanawiałam się jeszcze nad tym, chociaż kilka osób już mnie o to pytało. Myślę, że tutaj głównym czynnikiem stopującym;) byłby czas jaki musiałabym na to poświęcić a którego to już praktycznie w ogóle nie mam. Ale nie mówię nie. Jak mam kiedyś założyć vbloga, to pewnie tak się stanie. Wszystko we właściwym czasie. Pozdrawiam Miss Joga

   Usuń