sobota, 6 grudnia 2014

PARIVRITTA TRIKONASANA


Parivritta znaczy obrócony, tri - trzy, kona- kąt, jest to pozycja kąta, w której skręcamy się w bok. Ten intensywny skręt przeznaczony jest dla osób już trochę praktykujących joge, a przynajmniej znających podstawowe pozycje stojące. Aby wykonać go dobrze i utrzymać balans, musisz zachować od początku bardzo mocną pracę nóg.
  • stań w Tadasanie,  z wydechem skocz do rozkroku
  • skręć nogi i stopy w prawo i  z wydechem skręć tułów i umieść lewe ramię po zewnętrznej stronie prawego kolana
  • połóż lewą dłoń na macie przy zewnętrznej krawędzi stopy, (jeśli nie sięgasz użyj kostki, dłoń powinna być dociśnięta)
  • podnieś prawą rękę do góry i skręć tułów i głowę do sufitu, 
  • oddychaj, po 30 sekundach z wdechem wyjdź z pozycji, wróć do centrum i powtórz wszystko na drugą stronę

     Jeśli  jesteś w tym czasie niedysponowana, to nie robisz tej asany tylko Uthitta trikonasane. Będąc w pozycji zanim podniesiesz dłoń do góry, warto odciągnąć biodro nogi przedniej w tył i skierować udo w dół do maty. Wskazaniem terapeutycznym do dzisiejszego skrętu są problemy z trawieniem, zaparcia i bóle dolnych pleców.

     Efekty: energetyzuje całe ciało, poprawia pracę narządów wewnętrznych (wątroby, nerek, jelit i trzustki) a także usprawnia nasz metabolizm. Zwiększa elastyczność kręgosłupa, przynosi ulgę w bólu pleców oraz poprawia ukrwienie dolnych partii ciała. Prywatnie dodam też, że asana ta jest genialna na szczupłą talię:)
     Wnętrze: Fit- Dance Studio, zdjęcie: Adam Garbiński

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz