czwartek, 11 grudnia 2014

JOGA W CIĄŻY - ASANA NR 4

Niech Cię nie zmyli prostota tej pozycji:) Może i Trikonasana wygląda na łatwą, ale jeśli będąc w niej dokleisz całą płaszczyznę pleców do ściany, to będziesz miło zaskoczona ile partii mięśni jest zaangażowanych i rozciąganych w danym momencie. To o czym powinnaś pamiętać, to dostosowanie podparcia pod dolną rękę tak, aby maksymalnie wydłużać obydwa boki tułowia.

stań w Tadasanie tyłem do ściany z wydechem skocz do dużego rozkroku, ręce równoległe do ziemi.
skręć lewą stopę 15 stopni, prawą 90, wyprostuj nogi, podnieś rzepki, biodra z łonem do centrum ( sprawdź czy prawa pięta jest w jednej linii ze środkiem lewej stopy) I TUTAJ „DOLEP”:) POŚLADKI, ŁOPATKI I TYŁ GŁOWY DO ŚCIANY
z wydechem wydłuż tułów w prawą stronę i umieść prawą rękę na kostce lub dwóch lub krześle ( nigdy nie na stawie kolanowym!)
skręć brzuch, klatkę piersiową i cały tułów w stronę sufitu
wyciągnij lewą rękę do góry tak, aby znalazła się w linii z prawym barkiem 
jeżeli możesz spójrz na górną dłoń, jeżeli masz problem z odcinkiem szyjnym patrz przed siebie lub w dół, oddychaj
policz do 30, z wdechem powróć do centrum i powtórz wszystko na drugą stronę.

   Zadbaj o to, żeby włosy były rozpuszczone, ponieważ gumka na nich spowoduje niesymetryczne ułożenie głowy względem reszty kręgosłupa. Oczywiście jeśli uznasz, iż 30 sekund to za dużo, to możesz skrócić do 20. Ważne, abyś pracowała na obydwie strony tyle samo czasu.

   Efekty: zwalcza sztywność nóg i bioder, uśmierza bóle pleców i szyi, rozciąga tyły nóg oraz rozwija klatkę piersiową.

Wnętrze: Jupiter sport

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz