środa, 19 listopada 2014

POMOC

Moim zdaniem, każdą nawet najtrudniejszą asanę jesteśmy w stanie zrobić z odpowiednią pomocą i oczywiście w wariancie dopasowanym do naszych możliwości w danym dniu. Nie bójcie się prosić o pomoc nauczyciela, mówić mu o swoich problemach zdrowotnych czy pytać o inny wariant - łatwiejszy lub trudniejszy. To on jest dla Was i do Waszej dyspozycji na zajęciach. Jeśli  nie wiesz co zrobić lub masz jakiekolwiek wątpliwości do omawianej asany to pytaj, pytaj i jeszcze raz pytaj. W jodze nie ma miejsca na naszą fantazję ułańską, tu jest wszystko konkretnie sprecyzowane i ustalone w najdrobniejszym szczególe. Czasami wystarczy minimalna wskazówka, żeby zrozumieć o co chodzi np. jak uzyskać balans w Bakasanie.
Dzisiaj Urdva dhanurasana (mostek) z pomocą 2 osób i 2 pasków:
  • połóż się na plecach w przygotowaniu do mostka
  • złap się dłońmi za kostki nóg osoby która stoi przy Twojej głowie
  • wejdź na czubek głowy - jedna osoba zakłada szeroki pasek na łopatkach bliżej pach, a druga - na środku pośladków, łokcie równolegle do siebie, pięty szerzej niż palce, kolana skromnie
  • z Twoim wydechem jednocześnie osoby stojące podciągają Cię do góry
  • prostując całkowicie ręce w łokciach, kość ogonowa do środka, miękki, wklęsły brzuch
  • oddychaj, po minucie powoli najpierw połóż głowę na macie, potem pośladki

Osoby, które pomagają nie tylko wyciągają ciało do góry, ale także przyciągają je do siebie. Myślę, że jest to chyba najprzyjemniejszy wariant mostka jaki znam, ponieważ ten kto jest w Urdva Dhanurasanie „odpoczywa” i jednocześnie korzysta ze wszystkich efektów jakich się doznaje w tej pozycji. Nie wierzysz? Spróbuj:)

Wnętrze: Fit-dance Studio

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz