niedziela, 9 listopada 2014

KROK DALEJ

Skoro już stoisz w Adho mukha Vrksasanie (stanie na rękach) przy ścianie i chcesz pójść krok dalej, możesz spróbować dzisiejszego wariantu. Tylko mam prośbę: bądź precyzyjny:) Zazwyczaj jak pokazuję to wejście po raz pierwszy to słyszę „tak daleko od ściany?!” Po 1. To wcale nie jest daleko, tylko Ci się tak wydaje, po 2. Jest to odległość Twojego golenia. Zdarza mi się zaobserwować, że sami zmniejszamy  sobie ten dystans i kładziemy dłonie bliżej ściany.  Nie rób tego proszę. Jeżeli podejdziesz bliżej, to Twoja łydka nie zmieści się, będziesz musiał wyjść z pozycji i zrobić to jeszcze raz.

 • stań twarzą do ściany i odmierz dokładnie 3 twoje stopy
 • tam gdzie jest trzecia połóż dłonie
 • z wdechem wejdź do stania na rękach opierając na ścianie tylko stopy
 • nogi zgięte, pięty szerzej niż palce, kolana skromnie
 • spójrz na brzuch i wyciągnij cały tułów do sufitu
 • wychodząc z pozycji głowa do góry, wyprostuj  najpierw 1 nogę pionowo, potem drugą
 • odpocznij w Uttanasanie i powtórz wszystko na drugą stronę


Odpowiadam od razu na kolejne pytanie. Nie, nie uderzysz się nogami. Czasami zastanawiamy się „co się stanie jeśli za mocno dolecę do ściany?” Otóż nie martw się, będzie bardzo dobrze jeśli za pierwszym razem obydwie nogi dotkną do niej, ponieważ czasami jedna z nich zatrzymuje nas gdzieś w połowie drogi;) Jeśli masz jakieś pytania to pisz śmiało. Wierzę, że pójdzie Ci bardzo dobrze.

MOTTO NA DZIŚ: „Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich snów”

Zdjęcie: Adam Garbiński
Wnętrze: Namaste Praktyka Jogi Paulina Stróż

2 komentarze:

 1. Brak mocy.Mam wrazenie ze dzis nawet ruch palcem to mega wysilek. Masz sposob na taki stan? :(

  OdpowiedzUsuń
 2. Zdecydowanie praktykowanie pozycji odwróconych pobudza bardzo! Jeśli nie stoisz na głowie to stań na rękach, zawsze wchodź z dwóch nóg:) A jeżeli to nie pomoże to wygięcia, zwłaszcza mostki. Nie polecam na noc, bo są bardzo energetyczne i możesz mieć potem problem z zaśnięciem chyba, że zrobisz po nich długą świecę ( minimum 10 minut). Pozdrawiam Miss Joga

  OdpowiedzUsuń