niedziela, 16 listopada 2014

KARMA

Karma jest słowem coraz częściej używanym w dzisiejszych czasach w kontekście „los” lub „przeznaczenie”. Jest to trochę niefortunne tłumaczenie, ponieważ dosłownie KARMA oznacza „czyn” lub „ działanie”. W buddyjskiej szkole jest znana jako prawo przyczyny i skutku i mówi ono, że każde działanie ma swój skutek. Dobre uczynki wracają do nas jako szczęście, a złe jako cierpienie. 
Karma jest twórczą energią, tworzoną przez działania wszystkich ludzi, utrzymującą porządek w kosmosie bez wprowadzania pojęć „nagrody” i „kary”. To co nas spotyka nie jest, jak mówi nauka buddyjska ani nagrodą, ani karą za nasze wcześniejsze czyny, ale ich owocem, naturalnym następstwem.
Reasumując, jeśli więc komuś pomożemy, to działanie to stworzy siłę, która będzie dojrzewać aż w końcu, w stosownym momencie ujawni się w postaci pomocy, którą gdy zajdzie taka potrzeba, otrzymamy od innych.
Jak mówi Dalajlama: „To czym jesteś, jest tym coś uczynił. To czym będziesz, jest tym co teraz czynisz”.
Pozostaje mi tylko życzyć Wam i sobie, robić jak najwięcej dobrych uczynków dziennie. Zadbaj o swoją przyszłość i po prostu, połącz przyjemne z pożytecznym:)
Pozdrawiam ciepło
Miss Joga

MOTTO NA DZIŚ:„Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas”

Zdjęcie: Adam Garbiński
Wnętrze: Namaste Praktyka Jogi Paulina Stróż

2 komentarze:

  1. no dobre uczynki to Twoje drugie imię. Magda oby tak dalej. Piękne ujęcie

    OdpowiedzUsuń