sobota, 1 listopada 2014

JOGA

Często nowi uczniowie pytają mnie co to jest joga. Nie będę pisała standardowych definicji z książki bo taką odpowiedź znajdziecie jak tyko otworzycie internet. Myślę, że najprościej ujmując jej istotę, to jest to połączenie duszy, ciała i umysłu. Trudno mi ocenić co dla Was znaczy bądź będzie znaczyć joga. Jest to kwestia bardzo indywidualna. Ja mogę jedynie postarać się przekazać Wam co otrzymujemy dzięki jej praktykowaniu. 
Efektem regularnej praktyki asan jest nie tylko zgrabna, wysportowana sylwetka, ustąpienie permanentnych dolegliwości czy lepsze samopoczucie (ja nazywam to spokojem wewnętrznym, spokojem ducha), to także niesamowita SIŁA i WOLA psychiczna, fizyczna i emocjonalna. Czasami jesteśmy postawieni w sytuacji  bez wyjścia jak mówi stare powiedzenie „życie wyrywa nas razem z korzeniami”, to właśnie  wtedy nie wiedząc tak naprawdę skąd i jak odnajdujemy w sobie  siłę i wolę walki o to, by było dobrze. Praktykując joge krok po kroku, dzień po dniu robimy postęp który zawdzięczamy tylko i wyłącznie sobie. 
Jak wiecie każdy wchodząc na matę ma równe szanse, nie ma znaczenia status społeczny, płeć, pochodzenie, wysokość pensji czy wykształcenie. Każdy z nas ma tę samą drogę do przebycia, tutaj nie można iść na skróty po prostu nie ma takiej możliwości. Idąc tą właśnie drogą i ćwicząc asany najlepiej jak potrafimy, właśnie w tym momencie konfrontujemy się ze swoimi słabościami stawiając im czoło i pokonując je, budujemy prawdziwą siłę wewnętrzną.
I tego z całego serca Wam życzę, abyście właśnie tę siłę w sobie odnaleźli

MOTTO NA DZIŚ: „Joga to 99% praktyki i 1% teorii”

Zdjęcie: Kasia Michalak

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz