poniedziałek, 10 listopada 2014

A CO Z TOBĄ?

Przychodzi wieczór, siadasz zmęczona a tu jeszcze sterta obowiązków: pranie, prasowanie, ogarnięcie mieszkania, zaległe maile itp. Na co dzień zajmujemy się wieloma rzeczami, pracujemy, robimy zakupy, zaspokajamy potrzeby dzieci, partnerów czy też prasujemy koszule męża na drugi dzień. Tak wygląda nasz świat. A co z Tobą? Kiedy ostatnio TY zrobiłaś coś dla siebie? Nie chodzi o to, żebyś nagle zaczęła myśleć tylko o sobie i swoich przyjemnościach, ale byś umiała je sobie sprawiać bez wyrzutów sumienia. Mam na myśli np. coś o czym marzyłaś, ale zawsze były ważniejsze rzeczy, wydatki, brak czasu itp. Nie ma znaczenia czy jest to kupno nowych butów, piękna ale nie najtańsza pościel, wyjazd w ciepłe kraje czy spa z koleżankami. Z uwagi na realia dzisiejszego świata (kryzys, kredyty, ciągły pośpiech) zapominamy w tym wszystkim o sobie. Żyjemy z dnia na dzień odmawiając sobie wielu rzeczy i przyjemności lub po prostu zapominamy o nich. A przecież to jest takie ważne! Zrobić coś tylko i wyłącznie dla siebie. Mieć z tego przyjemność, radość i satysfakcję. To się nazywa zdrowy egoizm.
Naucz się o siebie troszczyć i rozpieszczać siebie. Oderwij się na chwilę od wszystkiego co jeszcze Cię dzisiaj czeka. Jeśli nie odkurzysz w tej chwili tylko sięgniesz po książkę do której się zabierasz od miesiąca , to rodzina zapewne przeżyje a dom się nie zawali.
Dlatego nie czekaj, nie miej wyrzutów sumienia ani jakichkolwiek obaw czy powinnaś. Tak, to jest ten moment aby spełniać swoje nawet najmniejsze marzenia czy pragnienia, a przynajmniej robić to od czasu do czasu. Myślę nawet, że jest to Twój obowiązek;) I tylko takich życzę Ci jak najwięcej. 
Miss Joga

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz