niedziela, 26 października 2014

ŻURAW


Bakasana wymaga od nas już pewnego doświadczenia. Nie jest to asana na pierwsze zajęcia kiedy zaczynamy praktykować joge, ale nie jest też aż tak trudna, aby w ogóle do niej nie podchodzić;) Nazwałabym ją połączeniem siły, skupienia, balansu i równowagi. Ważne jest, żeby się skoncentrować i nie spieszyć się wchodząc do kruka ( jest to druga nazwa tej pozycji, która przyjęła się w Polsce i której ja również używam).  • tadasana, przykucnij rozchylając nogi tak, aby Twoje wewnętrzne kolana dotykały zewnętrznych pach
  • pochylając się do przodu połóż dłonie na podłodze na szerokość barków jednocześnie wsuwając łokcie jak najgłębiej i jak najniżej do tyłu pod kolanami
  • przenieś ciężar ciała na ręce i podnieś biodra do góry, kolana jak najbliżej pach oparte są cały czas na ramionach, napnij mięśnie brzucha (jeżeli znasz to uddiyana bandha)
  • powoli patrząc przed siebie oderwij od maty najpierw jedną a potem drugą nogę
  • ciężar ciała nieznacznie przeniesiony jest do przodu
  • po kilkunastu sekundach połóż stopy na podłodze, odpocznij
Jest to wariant dla początkujących. W finalnym ręce mamy całkowicie wyprostowane. Jeżeli nosisz okulary to nie zapomnij zdjąć ich przed krukiem, ponieważ czasami lecimy za bardzo do przodu i szkoda byłoby wyrabiać nowe oprawki. Nie poddawaj się, daj sobie czas. Możesz wchodzić na 2-3 sekundy, ważne żeby złapać równowagę a potem już spokojnie wydłużać czasy w pozycji.

Efekty: Wzmacnia ramiona, nadgarstki, barki i mięśnie brzucha. Idealna na niestrawności, ponieważ poprawia trawienie. Rozciąga mięśnie dolnych pleców i aktywizuje narządy wewnętrzne.

MOTTO NA DZIŚ:„ Sukces polega na przechodzeniu od porażki do porażki bez utraty entuzjazmu”

Zdjęcie: ladyphoto.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz