wtorek, 3 lutego 2015

TU I TERAZ

Bardzo często żyjemy w przeszłości trzymając się jej kurczowo i nie wierząc, że już się skończyła i nie wróci więcej. Czasem żyjemy przyszłością uciekając do niej od codziennych problemów i bardziej koncentrując się na jej kreowaniu niż prawdziwej chęci zmiany czegoś w naszym życiu.

A tak naprawdę żyjemy tylko tu i teraz. Joga jest w istocie nauczaniem jak być w pełni zaangażowanym w chwilę obecną i akceptować ją taką jaką jest. 
Kiedy praktykujesz asany koncentrujesz się na oddechu, na precyzji ich wykonywania, słuchasz nauczyciela i jego wskazówek. Jesteś dokładnie w teraźniejszości. A wychodząc z zajęć zdarza Ci się wracać do problemów które stresują Cię na co dzień.

Moim zdaniem wdzięczność do losu za to co mamy, umiejętność życia chwilą obecną i nasza całkowita akceptacja dla tego co jest tu i teraz, jest najlepszym sposobem aby przeżyć życie w pełni…

MOTTO NA DZIŚ: „Zmiana zdarza się tylko w chwili obecnej. Przeszłość jest już dokonana. Przyszłość to tylko energia i intencja”Zdjęcie: Katarzyna Michalak

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz