niedziela, 19 października 2014

PRZED BURZĄ

Budzisz się rano w dobrym nastroju, bo przecież czeka Cię piękny nowy dzień. Zaczyna się niewinnie, lekkie poddenerwowanie, złe informacje lub ich brak, stres i nagle czujesz, że zaraz wybuchniesz.


I to jest właśnie ten moment, kiedy widzisz, że wszystko idzie nie w tym kierunku w którym powinno, aby zatrzymać się na chwilę. 
Oddychaj, wyjdź na świeże powietrze, zrób co chcesz, ale nie daj ponieść się emocjom. Często w nerwach mówimy rzeczy, których potem bardzo żałujemy i zwykłe przepraszam może wtedy nie wystarczyć. Słowa ranią bardziej niż czyny, chociaż wypowiadając je w danym momencie nie jesteśmy w pełni do końca tego świadomi. Bardzo łatwo jest zepsuć relacje przez kwestie zupełnie nieistotne i stworzyć problem tam gdzie go nie ma. A potem nasza duma i ego biorą górę nad przyznaniem się do winy. 

Jesteśmy tylko ludźmi, więc mamy prawo popełniać błędy. Ważne, żeby się do nich nie tylko przyznać, ale aby je jeszcze je naprawić. Nie popełnia błędów tylko ten, kto nic nie robi. Pamiętaj, pozwól opaść emocjom zanim nadejdzie burza a dopiero potem działaj. Więcej spokoju, wyrozumiałości, zrozumienia i umiejętności wybaczania życzę zarówno Wam jak i sobie.

MOTTO NA DZIŚ: "Prawdziwym błędem jest błąd popełnić i nie naprawić go”

Zdjęcie: Victor U.

6 komentarzy:

 1. Dziękuję za komentarz. A zdjęcie jest faktycznie genialne. Pozdrawiam. Miss Joga

  OdpowiedzUsuń
 2. “It is after all so easy to shatter a story. To break a chain of thought. To ruin a fragment of a dream being carried around carefully like a piece of porcelain. To let it be, to travel with it, as we all would wish to be, is much the harder thing to do.”

  ― Arundhati Roy, The God of Small Things

  v.u.

  OdpowiedzUsuń
 3. "Everything will be as it should be, the way it is decorated world"
  Michail Bulchakow - "Champion and Malgorzata"
  Thank you for the comment. Miss Joga

  OdpowiedzUsuń
 4. it is true, but:
  “ the air is full of Thoughts and Things to Say. But at times like these, only the Small Things are ever said. Big Things lurk unsaid inside.”

  ― Arundhati Roy, The God of Small Things

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Maybe you are right…Just remember: "Yesterday, or today, or tomorrow - you were, are and will be the only person who can stop you in achieving happiness". Miss Joga

   Usuń