poniedziałek, 20 października 2014

PO BURZY

No i po burzy. Po niej zawsze wychodzi słońce. Tak jak w życiu, nie może być ciągle źle wcześniej czy później los uśmiecha się do nas i znowu jest dobrze. Balans w naturze musi być zachowany. A tak naprawdę to wszystko jest tylko naszą percepcją - tak jak tęcza - złudzeniem optycznym, które jest nienamacalne. Bo to od Ciebie zależy jak postrzegasz dzisiejszy dzień. Czy widzisz piękne słońce i rozkoszujesz się nim czy też narzekasz, że znowu Cię razi a Ty nie masz ze sobą okularów słonecznych. Świat  jest taki sam, to Twój punkt widzenia się zmienia. Jak już pisałam wcześniej, praktykując joge z czasem dostrzegamy więcej rzeczy, które doceniamy i za które jesteśmy wdzięczni.  Odnajdujemy w sobie spokój dzięki któremu nasze życie staje się łatwiejsze i pełne barw jak ta tęcza.

Kartezjusz powiedział, że „Szczęście nie polega na zdobywaniu tego co w naszym przekonaniu ma nas uszczęśliwić, lecz na polubieniu tego, co i tak musimy robić”. Wypróbujcie tę prawdę i sami ją oceńcie. 


MOTTO NA DZIŚ: „Kto nie ma odwagi starać się o swoje szczęście, tym samym udowadnia wyraźnie, że tego szczęścia nie jest wart”

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz