środa, 15 października 2014

LUDZIE I MY

Czy wiesz, że podświadomie przyciągamy do siebie ludzi na swoje podobieństwo? Oczywiście nie mam na myśli wyglądu fizycznego tylko charakter, osobowość, energie..
Może nie zwracasz na to uwagi, ponieważ na co dzień nie masz na to czasu, ale jak zaczniesz regularnie praktykować jogę, to z czasem będziesz dostrzegał rzeczy, które wcześniej nie miały dla Ciebie większego znaczenia. Dzieje się tak, ponieważ wraz z ćwiczeniami asan, zaczynamy się też rozwijać duchowo. Nie chodzi o to, aby nagle zacząć medytować, śpiewać mantry i jechać do Indii czy Tybetu. Mam na myśli taką naszą wewnętrzną transformację, która idzie sobie swoim torem i rytmem.

Z czasem nie ćwiczysz już jogi czysto fizycznie, ważniejsze są dla Ciebie inne aspekty takie jak spokój i wyciszenie. Zaryzykuję nawet stwierdzenie, że zmienia Ci się trochę punkt widzenia i niektóre priorytety. Zdarza się też, że tracimy przyjaciół w miejsce których za chwilę pojawiają się nowi wspaniali ludzie. Bardzo podobni do Ciebie na płaszczyźnie przekonań, temperamentu czy poczucia humoru. Mamy takie wrażenie, jakbyśmy znali ich od zawsze, chociaż wcześniej na ulicy mogliśmy ich nawet nie zauważyć. Poddaj się temu, nie analizuj. Widocznie tak ma być….

MOTTO DNIA: " Rozumienie jest trudne, dlatego większość ludzi ocenia"

Zdjęcie: zrobiłam w. czy ktoś poznaje miasto i budynek w tle? 


4 komentarze:

  1. Oczywiście, że Barcelona. Przed domem Gaudiego też stałam :-)

    OdpowiedzUsuń
  2. juz zaczynam pakować walizki i spotykamy się tam Madzi za parę lat na popołudniowej kawce

    OdpowiedzUsuń
  3. Z wielką przyjemnością :) Dziękuję za komentarz.

    OdpowiedzUsuń