niedziela, 5 października 2014

KOSMOS SŁUCHA

„ Uważaj o czym myślisz bo kosmos słucha”. Dzisiaj nauka już potwierdziła ( a w szczególności fizycy kwantowi ) to, czego nauczyciele z Dalekiego Wschodu nauczają od tysięcy lat: Myśl jest falą energii, która ma zdolność niszczenia jak i budowania. Każda myśl wibruje z określoną częstotliwością, przyciągając do siebie podobną częstotliwość. Zatem myśli i emocje to fale energii, które przyciągają jak magnesy. A co właściwie przyciągają? O czym ostatnio myślałeś, o co prosiłaś, na co narzekaliśmy? W zależności od wypowiadanych przez nas słów przyciągamy do siebie różne wydarzenia i ludzi.  Robimy to najczęściej nieświadomie. Czasami słyszymy: „ no i wykrakałaś”. Nikt nic nie wykrakał. Po prostu tak często powtarzaliśmy pewne określone przekonania, że w końcu przyciągnęliśmy je do siebie i sprawdziły się one tutaj, w naszej rzeczywistości. Dlaczego tak się dzieje?  Zdarza się, że nie wiemy do końca czego pragniemy, ale za to doskonale wiemy czego się boimy bądź chcemy unikać. Mówiąc wyraźnie czego nie chcemy odżywiamy te niechciana sferę, ponieważ energia podąża za naszą uwagą. Można użyć metafory, że „ podlewamy chwasty zamiast kwiatów”.
A Ty o czym dzisiaj myślisz? W większości są to pozytywne czy negatywne emocje? Pamiętaj, wzmacniasz to na czym się najbardziej skupiasz, ponieważ energia podąża za Twoją uwagą.

Moim ulubionym powiedzeniem jest „ uważaj o co prosisz, bo się spełni” . Zatem  masz wybór: możesz myśleć pozytywnie albo i nie, ale jak wiesz decyzja należy tylko i wyłącznie do Ciebie. 

Zdjęcie: Bożena Garbińska

2 komentarze:

  1. Sama tez sie lapie na tym i masz racje. Odkad postanowilam ze bede myslec pozytywnie i zaczelam wprowadzac to w zycie zauwazylam ze latwiej sie zyje z dnia na dzien i staram sie mimo wszystkich problemow -usmiechac sie nawet do samej siebie. Nie narzekac! A probowac zrobic cos by bylo lepiej, realizowac choc najmniejsze marzenia. Zamiast mowic np chcialabym miec prace wmawialam sobie :mam prace!: )

    OdpowiedzUsuń
  2. Czyli pozytywne myślenie :) Dziękuję za komentarz. Miss Joga

    OdpowiedzUsuń