środa, 22 października 2014

BE STRONGER

„Bądź silniejsza” są to słowa Guru w astanga jodze - Pattabhi Jois’a do jednej z jego uczennic. I nie miał  on na myśli tylko aspektu fizycznego. Czasami będąc na zajęciach jogi słyszysz, żeby nie wychodzić z pozycji, wytrzymać jeszcze chwilę i wykonać asane która w Twoim odczuciu fizycznym jest po prostu dla Ciebie delikatnie mówiąc nierealna. Nauczyciel doskonale wie co jest dla Was dobre i mówiąc te słowa sprawia, że coraz dalej przesuwacie horyzont swoich możliwości. Pozwólcie mu aby Was prowadził.
 Zdarza się, że kiedy pokazuję nową pozycję słyszę „o nie, ja na pewno tego nie zrobię, jestem za słaba itp” . Postaraj się nie myśleć. Tak, po prostu nie myśleć. Wykonaj tą asane najlepiej jak potrafisz nie analizując jej na wszystkie możliwe sposoby. Takie „poddanie się” nauczaniu świadczy nie tylko o Twoim zaufaniu do prowadzącego, ale także o świadomości Twojego ciała i chęci jego dalszego rozwoju. 

Wracając do słów „Be stronger”… Poprzez praktykę jogi stajesz się silniejsza fizycznie a dzięki temu będziesz silniejsza także psychicznie i emocjonalnie. To WSZYSTKO jest ze sobą połączone. Jak silniejsza? Na tyle mocno aby uwierzyć w siebie, w swoje marzenia, możliwości, wartości i przekonania. Nawet jeżeli nikt inny w nie nie wierzy, to w Tobie jest siła której nigdy nikt i nic Ci już nie odbierze. 
Moi Drodzy, Be Stronger…

MOTTO NA DZIŚ:  "Zaufanie to odwaga, wierność to siła”

Wnętrze: Namaste Praktyka Jogi Paulina Stróż

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz